HAC'63
 
Nieuws

 50- plusteam van HAC’63 voor 5de keer bij RUN Winschoten.

Het hardloopteam ‘de 50-plussers van HAC’63’ bestaat dit jaar 5 jaar, het eerste lustrum is daar, de tijd gaat snel. Hun lijfspreuk ‘life before 50 is nothing but a warm up’ maken zij nog steeds meer dan waar. In deze crisistijden waar je al ziek wordt als je leest waarvan je allemaal wel ziek kunt worden, valt het voor velen niet mee positief te blijven. De Mexicaanse griep wordt een pandemie, de Q koorts en ook de gewone griep komen eraan, evenals de vogelziekte, de kattenziekte en de varkensziekte, ook is er nog kans op de gekke koeienziekte, brrr. Sommige mensen worden ziek van vakantie, of van de koersen op de beurs. Anderen lijden aan stress, een burnout of hebben last van ingebeelde kwalen. Het gaat niet goed met ons als je het wilt geloven. En dan die betutteling van onze regering, tot in het extreme, je zou er toch niet goed van worden, wat een misère. Je moet momenteel heel sterk in je schoenen staan wil je er niet onderdoor gaan.
 
De 50 plussers van HAC’63 worden niet zo gauw bang, crisis? wat crisis, ze laten zich absoluut door niemand intimideren. Zij beoefenen een positieve vitale levensstijl vol levenskracht en dynamiek, kennen een goede balans tussen lichaam en geest en leiden een actief en sociaal leven. Ze stralen energie uit, zijn veerkrachtig, kennen een gezond slaap- en eetpatroon, nemen op tijd rust en kennen geen stress, ze zitten lekker in hun vel.

Ook dit jaar doen ze weer mee met de 10 x 10 km Estafette in Winschoten op zaterdag 12 september. Het 50-plusteam is uniek, het is het hardloopteam met de oudste deelnemers die zich hebben ingeschreven voor het estafetteonderdeel 10 x 10 kilometer van de RUN. “Proberen het succes van vorig jaar te evenaren is het doel”, zegt Klaas Nienhuis, leider en oprichter van het 50-plusteam. “Vorig jaar is er een uiterst scherpe tijd neergezet, gemiddeld 44.34 minuten per atleet, dus zal die missie moeilijk worden, maar we proberen het. Ook is iedereen weer een jaartje ouder geworden en dat telt mee. Vorig jaar was de eindtijd van het 50-plusteam 7.25.42 uur”.

Het 50-plusteam dat dit jaar in Winschoten aan de start verschijnt, bestaat in alfabetische volgorde uit: Wolter Boer 61 jaar, Hans Breider 54 jaar, Jannes Heijnen 58 jaar, Martin Kreeft 50 jaar, Klaas Nienhuis 63 jaar, Jan Lip 60 jaar, Sake Pol 52 jaar, Arie Prins 53 jaar, Henk Veldkamp 54 jaar, Ben Zuidersma

 
60 jaar. De gemiddelde leeftijd van het team is 56.5 jaar. De meeste plussers trainen op de vaste dinsdagavond op de atletiekbaan, maar trainen daarnaast zo’n twee tot drie keer per week ook voor zichzelf op de weg of in het bos. Er heerst een sportieve spanning in de groep, de meeste atleten hebben ook in de vakantie doorgetraind, iedereen wil zo sterk mogelijk aan de start verschijnen”

Het tenue van sponsor Rodenstock ziet er fantastisch uit. Achterop het witte shirt staat gedrukt, 50 + HAC’63, (bij enige plussers zelfs 60 +). Er wordt even een tikje uitgedeeld als een veel jonger iemand wordt gepasseerd. Als het lukt de voorgenomen tijden te realiseren, laat men weer veel teams achter zich. Veel is afhankelijk van het weer en ook de vorm van de dag speelt een belangrijke rol. De geplande eindtijd is niet alleen het doel, het is ook al geweldig leuk om aan dit evenement mee te doen, een loopspektakel van jewelste met veel sfeer en de hele dag een zeer enthousiast publiek. Totaal meer dan 3000 deelnemers tijdens de RUN is natuurlijk niet zomaar iets. Hardlopen is een individuele sport, door hier als (estafette) team te opereren geeft dat toch een “wij” gevoel, samen wordt er een prestatie neergezet en telt niet alleen de persoonlijke uitslag, zoals normaal.

Zaterdagmorgen 12 september om 10.30 uur start de estafette. Op de vertrouwde plaats langs het parcours wordt weer een grote tent geplaatst, de ontmoetingsplek van de HAC’63 atleten en hun vele supporters. Het wordt weer een bijzonder spannende hardloopdag in het feestelijk versierde Winschoten.

 
Wedstrijden


Clubkampioenschappen
2 oktober

Coopertest
16 november

Baancross
18 november

Overzicht 2010
 


Primera competitie


Uitleg en Klassement
Reglement